Považujete za důležité otevírat ve výuce aktuální témata? Zajímá vás výuka postavená na dokumentárním filmu, který otevírá důležitá témata a přitom přiměřeně věku žáků prvního stupně? Chcete propátrat vzdělávací portál JSNŠ, ve kterém je možné objevit jak dokumentární filmy, tak komplexní výukové materiály? Chcete se učit prostřednictvím zkušenosti a zážitku?
Pokud ano, potom se zapište do kurzu: Metodika vzdělávání pomocí dokumentárního filmu (O01315V001).

Předmět vás uvede do teorie využití dokumentárního filmu ve výuce, seznámí vás s interaktivní metodologií, která je vhodná pro práci s filmem, vyzkoušíte si prožitkové hry při práci s filmem, skrze film otevřete řadu průřezových témat – osobnostně sociální výchovu, globální rozvojové vzdělávání, environmentální výchovu, mediální výchovu, interkulturní výchovu a výchovu demokratického občana. Cílem předmětu bude podpořit žáky ve vytvoření vlastní modelové aktivity.