Studenti/studentky žádající o plnění souvislé praxe II. v letním semestru ve třídě musí splňovat následující podmínky:

• učí jako třídní učitel na 1. stupni ZŠ nebo alespoň jako učitel/ka hlavních předmětů (včetně matematiky a českého jazyka na 1. stupni ZŠ) ve výši minimálně 16 hodin týdně po dobu delší než 2 měsíce
  • v případě, že jsou zaměstnaní na škole jako asistenti – tedy samostatně neučí – platí tento další požadavek: student/ka bude po dobu 4 týdnů učit (ne asistovat) v rozsahu 2 hodiny denně v jedné třídě, v ostatních hodinách se věnuje náslechům. K těmto hodinám odevzdá přípravy a reflexe k nim. Tedy tímto se rozšiřuje bod, který se týká odevzdání pěti vzorových příprav.

Více o podmínkách individuálního plnění Souvislé pedagogické praxe II je na stránkách KPPP v sekci Studium, Učitelství pro 1. stupeň – Individuální plnění Souvislé pedagogické praxe I a II.