Na portále jsns.cz máme pro školy následující:

• Výběr lekcí a aktivit [1] k ozbrojeným konfliktům a jejich dopadům na životy běžných lidí. Řada filmů a doprovodných materiálů je o uprchlících.
  • 7 obsáhlých lekcí Současná ruská propaganda [2] přibližujících mechanismy masivních mediálních manipulací a informačních kampaní, které napadení Ukrajiny Ruskem předcházely a dále je doprovázejí. Lekce jsme zároveň zpřístupnili široké veřejnosti.
  • Metodický materiál Válečný konflikt jako téma ve výuce: doporučení, vhodné materiály a aktivity [3].
    Faktografický materiál Válka na Ukrajině: otázky a odpovědi [4].
  • Aktualizovaný krátký film U nás pomáhali taky [5], který poukazuje na paralely okupace Československa v roce 1968 s anexí Krymu
    roku 2014 a současnou ruskou invazí na Ukrajinu.
  • Poslední novinkou je spuštění Studia JSNS [6], pravidelného živého vysílání pro školy, ve kterém budou žáci a studenti v přímém přenosu pokládat otázky pozvaným hostům. Studio JSNS startuje v pátek 25. března v 10 hodin.

Více najdete na na stránkách JSNS: https://www.jsns.cz/valka-na-ukrajine